top of page

Antep Fıstıklı Kuzu Pirzola

Güncelleme tarihi: 19 Ara 2020

Kuzu pirzola Antep fıstığı


Hem görüntüsü hem de lezzetiyle gören herkesi sizin yeteneklerinize hayran bırakacak ve iştah kabartacak bir tarif!


Malzemeler

4 adet kalem pirzola

Yarım su bardağı Antep Fıstığı

1 yemek kaşığı hardal

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yarım çay bardağı parmesan

1 Dal taze biberiye

3 Diş sarımsak

Tuz

Karabiber


İlk olarak kuzu pirzolalarınıza bir fırça yardımıyla zeytinyağı sürün. Bu üstüne koyacağımız malzemelerin et daha iyi tutunmasına yardımcı olduğu gibi ekstra bir lezzet de katacaktır. Daha sonra pirzolalara tuz ve karabiber atın. Baharatların etin her yerine gelmesine özen gösterin.

Hazırlık aşaması tamamlanan pirzolalarınızı tercihen döküm tavada, zeytinyağı kullanarak yüksek ısıda mühürleyin. Pirzolaların pişmesi fırında tamamlanacağı çin bu aşamada onları çok pişirmemeye dikkat edin.

Mühürleme işlemi de tamamlandıktan sonra şimdi sıra fıstıklı harcımızı hazırlamakta. Antep fıstığı ve parmesanı rondo veya havan yardımıyla fıstıkları haline getirmemeye özen göstererek karıştırın. Daha sonra bu karışıma taze biberiye, sarımsak ve ekmek kırıntısı veya galeta unu ekleyin. Bu karışımın harç haline gelmesine yardımcı olmak için de 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. Tamamen tercihinize bağlı olarak bu aşamada fıstıklı harcınıza 1 yemek kaşığı Antep Fıstıklı Pesto da ekleyebilirsiniz. (Linki ekle)

Hem harcınızın daha pirzolalara daha iyi tutunmasına yardımcı olmak hem de ekstra bir lezzet katmak amacıyla pirzolalarınıza bir fırça yardımıyla hardal sürün. Daha sonra pirzolaları fıstıklı harç ile kaplayın ve fırına sürün.


46 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page